Frikë në lagjen ‘Demokracia’ në Tepelenë, predha të tjera dyshohet se fshihen në lumin e Bënçës

Frikë në lagjen ‘Demokracia’ në Tepelenë, predha të tjera dyshohet se fshihen në lumin e Bënçës

Rreth 100 bomba dhe municione të tjera që dyshohet se i përkasin Luftës së Dytë Botërore kanë dalë në sipërfaqe të lumit Bënçë në Tepelenë, pas qetësimit të prurjeve të frikshme të fillim dhjetorit.  Armatimet e artilerisë së rëndë që siç duket në këto pamje janë të dëmtuara dhe për vite kanë përbërë kështu një […]

Votohet të hënën/ Ja kush do të jetë kryeprokurori i ri i Shqipërisë

Votohet të hënën/ Ja kush do të jetë kryeprokurori i ri i Shqipërisë

Në seancën e ditës së hënë Kuvendi do të votojë për të zgjedhur kryeprokurorin e ri të përkohshëm vetëm me votat e mazhorancës. Ndonëse asgjë nuk është e sigurt ende, përflitet se kryeprokurori i Shqipërisë do të jetë një grua; Arta Marku. 41-vjeçarja nga Puka është prokurore e rrethit gjyqësor Shkodër. Marku ka mbarur në […]

‘Nga ç’pyll ke dalë? Nga pylli satëme’, replikat e forta mes Ramës dhe Nokës në Kuvend

‘Nga ç’pyll ke dalë? Nga pylli satëme’, replikat e forta mes Ramës dhe Nokës në Kuvend

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka përjashtohet nga Kuvendi për ditën e sotme. Kryeparlamentari Ruçi i tërhoqi vëmendjen pesë herë rresht, por Noka vijoi të replikojë i ngritur në këmbë në foltoren ku fliste kryeministri Edi Rama. Ndërkohë bodigardët e Kuvendit e pengonin t’i afrohet më shumë Ramës, të cilit i drejtohej me dorë të […]

Shqipëri, 10 gra të vrara nga dhuna në familje brenda vitit

Shqipëri, 10 gra të vrara nga dhuna në familje brenda vitit

Parlamenti përmes një rezolute i kërkon qeverisë masa urgjente për reduktimin e dhunës në familje. Ndërkohë ambasadorja e BE-së Vlahutin thekson, se gratë një kapacitet i jashtëzakonshëm që në Shqipëri nuk përdoret. Nga Deutsche Welle Ky vit në Shqipëri po mbyllet me 10 gra të vrara si pasojë e dhunës në familje. Edhe pse kjo […]

Kapet me 60 mijë euro drogë, arrestohet shqiptari (FOTO)

Kapet me 60 mijë euro drogë, arrestohet shqiptari (FOTO)

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar në autostradën e provincës së Potencës për trafik droge. Identiteti i 42-vjeçarit nuk bëhet i ditur nga raportimet e medieve italiane, vetëm theksohet se ai është rezident në Shqipëri. Gjatë kontrollit të mjetit të tij, policia ka gjetur dhe sekuestruar 1 kilogramë kokainë. Sasi që përllogaritet të gjeneronte mbi […]

‘Bomba’ e Artan Hoxhës: Saimir Tahiri nën hetim nga Prokuroria e Katanias, ja faktet e reja

‘Bomba’ e Artan Hoxhës: Saimir Tahiri nën hetim nga Prokuroria e Katanias, ja faktet e reja

Gazetari Artan Hoxha thotë se ish-ministri Saimir Tahiri po hetohet edhe në Itali. Sipas tij Prokuroria e Katanias ka regjistruar procedim penal ndaj Tahirit më datë 27 tetor. Bëhet fjalë për dosjen ‘Habilaj’, ku dyshohet i përfshirë dhe ish-ministri i Brendshëm. Ja cfarë shkruan Hoxha. Me ne fund te verteten se si do te rezultoje […]

Top Channel sjelll prova të reja kundër Saimir Tahirit

Top Channel sjelll prova të reja kundër Saimir Tahirit

Emri i Saimir Tahirit për herë të parë doli nga dosja e Habilajve e Prokurorisë së Catanias. Për të vërtetuar që përdorimi i emrit të tij ishte rastësor dhe i papërfshirë në hetime, ish-ministri i Brendshëm doli në një konferencë për shtyp, ku deklaroi se brenda 48 orëve kishte mundur të merrte nga Prokuroria e […]

Gjendet i vdekur një 23-vjeçar

Gjendet i vdekur një 23-vjeçar

Një i ri është gjetur i pajetë në Vlorë këtë të mërkurë, në një ndërtesë të braktisur. Dyshimet e policisë janë se i riu ka gjetur vdekjen nga një mbidozë heroine. Dyshimet Salla Operative e Policisë së Vlorës është njoftuar nga një telefonatë se në lagjen “4 Heronjtë”, në një godinë të braktisur ndodhet një […]

Qeveria shpërblime qesharake për ushtarët, policët e pensionistët. Ja sa do të marrin

Qeveria shpërblime qesharake për ushtarët, policët e pensionistët. Ja sa do të marrin

Mbledhja e sotme e qeverisë ka sjellë edhe vendimet në lidhje me shpërblimet për festat e fundvitit. Kështu vetë Rama shkruan se nga qeveria do të përfitojnë pensionistët, familjet në ndihmë ekonomike, personat me aftësi të kufizuar dhe po ashtu një pako të posaçme për ushtarakët e për trupën e forcave të ndërhyrjes së Policisë […]

1 2 3 171