Koço Kokëdhima: Koço Kokëdhima thirrje publike Saimir Tahirit: Ruaj kokën, kaq di të them! Fillo rrëfehu, ndryshe…

Koço Kokëdhima: Koço Kokëdhima thirrje publike Saimir Tahirit: Ruaj kokën, kaq di të them! Fillo rrëfehu, ndryshe…

Koço Kokëdhima i ka bërë thirrje ish-ministrit Saimir Tahiri, që të ruajë kokën nga e gjithë kjo histori. “Tahiri është marrë në qafë nga Edi Rama. Ai mblodhi njerëz nga rruga dhe i beri ministra. Ata e konsideronin vetën si kërthizën e botës dhe njihnin vetëm diellin dhe Ramën. Unë e këshilloj Saimir Tahirin të […]

Një tjetër dosje vjen nga Italia, kush trafikoi drogë me avionë

Një tjetër dosje vjen nga Italia, kush trafikoi drogë me avionë

Kur jemi në kulmin e çështjes “Habilaj” e cila ka shkaktuar “tërmet” në politikën shqiptare duke çuar një hap nga arrestimi ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri një tjetër “bombë” pritet të “godasë” opinionin publik shqiptar. Sipas gazetarit të abcnews Andi Qosja bëhet fjalë për një dosje tjetër të mbërritur nga Italia në duar e prokurorisë […]

Gazetari lëshon ‘bombën’: Një ministër aktual, ka foto me Habilajt

Gazetari lëshon ‘bombën’: Një ministër aktual, ka foto me Habilajt

Klani Habilaj në Vlorë që drejtonte rrjetin kriminal të trafikut të drogës drejt Italisë, nuk dyshohet vetëm për lidhje me ish-ministrin Saimir Tahiri. Gazetari Blendi Fevziu ka thënë sonte se në dijeninë e tij, ka foto të një ministri aktual të qeverisë ‘Rama 2’ me Habilajt, por pa e dhënë emrin e tij. Moisi Habilaj […]

Flet Gramoz Ruçi: Për Tahirin mblidhemi nesër në orën 11:00

Flet Gramoz Ruçi: Për Tahirin mblidhemi nesër në orën 11:00

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka dalë para mediave para pak minutash për të njoftuar se Këshilli i Mandateve dhe Rregullores do të mblidhet nesër në orën 11:00. Sipas Ruçit, kërkesa e Prokurorisë do t’i shpërndahet të gjithë deputetëve që janë anëtarë të Këshillit të Mandateve dhe vetë ish-ministrit Tahiri brenda ditës së sotme. Por […]

Prokuroria kërkon ta arrestojë, Rama ka një urim për Tahirin…

Prokuroria kërkon ta arrestojë, Rama ka një urim për Tahirin…

Me një status të shkurtër në Facebook, Edi Rama i hapi rrugë veprimit të ligjit ndaj Saimir Tahirit. Duke i uruar t’ia dalë që t’i provojë drejtësisë pafajësinë e tij, Rama i hap rrugë arrestimit të ish ministrit të tij kur thotë se “Uroj që Saimiri të provojë deri në fund që s’ka lidhje me […]

‘Nuk keni parë gjë akoma’, Tahiri thyen heshtjen me një mesazh ‘të koduar’

‘Nuk keni parë gjë akoma’, Tahiri thyen heshtjen me një mesazh ‘të koduar’

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dalë nga banesa e tij, ndërsa gazetarëve që ndodheshin aty për të raportuar u ka thënë shkurtimisht frazën e njohur që Rama përdori në Parlament kur sapo kishte marrë detyrën si Kryeministër i Shqipërisë. ‘Nuk keni parë gjë akoma’, tha Tahiri shkurtimisht. Nuk dihet se për ku ishte drejtuar […]

1 2 3 135