Caktohen arbitrat që do të gjykojnë ndeshjen e dytë të Luftëtarit në Europa League


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Misioni më të vështirë dhe thuajse të pamundur, e ka Luftëtari në Ligën e Europës, duke qenë se duhet të përmbysë në “Elbasan Arena” rezultatin e thellë 5-0. Debutimi i gjirokastritëve në Europë, pritej të ishte një ëndërr, por në fakt, edhe vetë bluzinjtë po shohin nga përgatitjet për sezonin e ri. 

UEFA ka përcaktuar gjyqtarët që do të mbajnë takimin mes Luftëtarit dhe Ventspilsit. Katërshja daneze me në krye Anders Poulsen (danez) do të jenë në Elbasan të enjten.

Poulseni në fakt nuk është një ndër më të preferuarit për Shqipërinë, duke qenë se Kombëtarja U19 njeh 3 humbje kur ai ka qenë prezent. Mali i Zi U19-Shqipëri U19 dhe Ukrainë U19-Shqipëri U19, Poulsen ka qenë kryesor dhe në të dyja sfidat, kuqezinjtë kanë humbur 1-0. Gjyqtar i katërt ka qenë në sfidën Shqipëri U19-Norvegji U19, e mbyllur me humbjen e kuqezinjve 1-7.