‘Bukë e kripë e zemër’ në Gjirokastër, shihni si gatuhen ndryshe qifqitë (VIDEO)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Alfo dhe Indriti, dyshja simpatike e emisionit ‘Bukë e kripë e zemër’ që transmetohet në Tv Klan, kësaj here kishin zgjedhur Gjirokastrën. Me autobusin e tyre tipik, brenda të cilit është një kuzhinë, ata mësuan fillimisht recetën e qifqive nga zonja Eli në shtëpinë Babameto dhe më pas këtë recetë e gatuan sipas një versioni të tyre. Ushqimi i përgatitur u dha falas për qytetarët në Sheshin ‘Çerçiz Topulli’. Shihni emisionin e plotë në videon më poshtë.

© ArgjiroLajm.net