Buffon-Ronaldo, sot luhet dueli i Topit të Artë

Na ndiqni në Facebook dhe Instagram:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Gianluigi Buffon, portieri më i mirë në botë, sonte do të jetë përballë njërit ndër sulmuesit më të mirë në planet, Cristiano Ronaldos

Gianluigi Buffon dhe  Cristiano Ronaldo sonte do të përballen në kuadër të finales së Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Real Madridit, e cila luhet sonte në Cardiff.

 

Kjo përballje mes Buffonit dhe Ronaldos nuk do të jetë vetëm në kërkim të trofeut më të çmueshëm në Evropë, por edhe për Topin e Artë, shkruan Express.

Sipas gazetave sportive në Spanjës, AS dhe Marca, fituesi i këtij takimi thuajse do të vendos edhe për fituesin e radhës së Topit të Artë. Kandidatët potencial për ta fituar këtë çmim janë Gianluigi Buffon dhe Cristiano Ronalos

Sondazh: Votoni personazhin e vitit 2018 në Gjirokastër (lista me 10 kandidatë)

Leave a Reply

Your email address will not be published.