Bota e muzikës në zi, ndërron jetë këngëtari


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Gerald “Buddie” Tiller ka ndërruar jetë pasi humbi betejën me kancerin.

“Pusho i qetë Buddie. Do të na mungosh #demfranchizeboyz”, shkruan tek grupi, i cili përfshin anëtarët Parlae, Pimpin’ dhe Jizzal Man.

Gerald njihet për shumë hite, më së shumti ato: Lean wit It, Rock wit It” dhe “I Think They Like Me”.