Bota e futbollit në zi, shuhet papritur futbollisti shqiptar (FOTO)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Ditën e sotme është ndarë nga jeta futbollisti i famshëm kosovar me pasaportë suedeze, Labinot Harbuzi. Vetëm 32-vjeç, ai ka mbetu i pajetë mëngjesin e sotëm dhe ende nuk është bërë i ditur shkaku i vdekjes së tij. Harbuzi ishte pjesë e ekipit hollandez ‘Feynord’, më pas luajti tek Malmo, Gencerberligin, Manisaspor dhe Syrianska. Dy vitet e fundit ai ishte pjesë e dy skuadrave aziatike Prespa Birlik dhe Melaka United.