Borë dhe reshje shiu, ja sa do të jenë temperaturat në Gjirokastër

Na ndiqni në Facebook dhe Instagram:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura prej mesditës në të gjithë vendin. Mjegull e dendur / mjegullinë në orët e mëngjesit pranë zonave luginore. Reshje shiu me intensitet mesatar, pjesërisht stuhi në pjesën jugore. Reshje bore në juglindje dhe me intensitet të dobët në verilindje.

Prezencë të ngricave të lehta lokalisht në zonat malore. Era me drejtim Verilindje-Veri dhe shpejtësi 2-25m/sek, erë me rrahje dhe intensive përgjatë vijës bregdetare dhe në Veri të vendit. Temperaturat me rënie të lehta në vlerat minimale dhe rritje e lehte në maksimale. Valëzimi në dete me forcë 3-4 e me lartësi vale 1.2-1.8 metër. Temperaturat parashikohen:

Sondazh: Votoni personazhin e vitit 2018 në Gjirokastër (lista me 10 kandidatë)