Boksieri shqiptar mposht serbin në 20 sekonda

Na ndiqni në Facebook dhe Instagram:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Boksieri Shqiptar Mario Sokoli e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme karrierën e tij si profesionist ku ka mposhtur për vetëm 20 sekonda kundërshtarin serb, Nikola Drobnjak.

Ndeshja është zhvilluar në Karslruhe të Gjermanisë. Mario është një ndër boksierët më me perspektivë, ku në shqipëri nuk është i panjohur pasi ka qenë kampion absolut në boksin amator.

Sondazh: Votoni personazhin e vitit 2018 në Gjirokastër (lista me 10 kandidatë)