Berisha tregon si e përzunë në Delvinë deputetin e PS-së


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Qytetarët shqiptarë janë ndërgjegjësuar, dhe nuk lënë më politikën dhe politikanët të tallen me ata pa pushim, por kanë filluar dhe po u tregojnë vendin. Mbrëmjen e djeshme qytetarët e Delvinës kanë larguar nga festa deputetin socialist Alket Hyseni, i cili njëlloj si zyrtarët e tjerë so0cialistë, kujtohet për qytetarët vetëm në raste festash dhe kërkon ti shfrytëzojë për fushatë. Denoncimi i qytetarit është bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:

Delvinjotet i varin teneqen Alket Hysenit. E përzënë me bisht ndër shalë!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Mirmbrema Doktor, Delvina feston me emigrantet Takim Brezash organizuar nga shoqata Bashkimi Delvinjot dhe nga Bashkia Delvine refuzuan dhe Deputetin Alket Hyseni qe donte ta perdorte kete fest per fushat elektorale qyteti i Sulejman Delvines nuk mund te jet qyteti i Alket Hysenit qe dy her e pati pushtetin partia e tij dy her e sakatepsi pas 97 Fatos Nano hoqi gjith institucionet nga ky qytet dhe ne 2013 Rilindja e Alketit i hoqi teritorin sa sot ky qytet me histori quhet Delvina e Vurgut dhe jo vurgu i Delvines. Respekte, fitore Trojaneve Delvinjot.