Berisha tregon gabimin e RENEA-s me Kacifasin: Duhet t’i kishin…


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Ish-kryeministri Berisha teksa e ka cilësuar si ekstremist Kostand Kacifasin, thotë se forcat RENEA, mund të kishin bërë edhe një përpjekje tjetër për të mos e vrarë. Gjatë intervistës për gazetarin Ilir Babaramo, Berisha tha se policia duhet t’i kishte dërguar kryeplakun e fshatit ose një familjar, për të negociuar me Kacifasin në mënyrë që ai të dorëzohej. Nëse edhe pas kësaj ai nuk do të dorëzohej, patjetër që policia duhet ta ekzekutonte tha ish-kryeministri.

©ArgjiroLajm.net