Athinë, dy shqiptarë i shpëtojnë vdekjes pas një sulmi të dhunshëm

Na ndiqni në Facebook dhe Instagram:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Dy shqiptarë i kanë shpëtuar vdekjes mëngjesin e sotëm në Greqi.

Ata kanë rënë viktimë ndaj një sulmi të disa personave. Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë natës në Athinë.

Siç shkruajnë mediat greke, shqiptarët kanë qenë në një makinë kur janë sulmuar.

Pesë persona kanë qëlluar me shkelma, grushte e sende të forta ndaj dy shqiptarëve të cilët kanë mundur të iknin.

Të dy kanë përfunduar në spital, ndërsa makina e tyre është gjetur e braktisur.

Policia nuk ka mundur të identifikojë asnjërin prej personave që sulmuan dy shqiptarët.

Sondazh: Votoni personazhin e vitit 2018 në Gjirokastër (lista me 10 kandidatë)