Arrestohet adoleshenti nga Tepelena, i gjejnë kanabis në parcelë


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Policia e Tepelenës ka arrestuar një adoleshent nga fshati Rabije.

Atij iu gjetën të kltivuara 9 bimë kanabis. Më poshtë njoftimi i plotë i policisë Gjirokastër.

Më datë 04.09.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi J.M, vjeç 17, pasi në fshatin Rabije, pranë lagjes “Membëlika”, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në një parcelë, iu gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan 9 bimë narkotike e llojit Cannabis Sativa dhe 1 pushkë, model 63, kalibri 7.62 mm, të cilat u bllokuan në cilësinë e provës materiale. Nenet 284 e 278  të   Kodit Penal.