Aksion ‘blic’ në jug, ndalohen dy gra në Lazarat dhe 7 persona në Tepelenë


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Një aksion “blic” i Policisë së Gjirokastrës është zhvilluar në orët e para të mëngjesit të sotëm Lazarat për zbulimin e kanabisit të mbjellë.

Burime bëjnë me dije se në dy banesa brenda në fshat janë zbuluar nga 40 rrënjë kanabisi. Konkretisht në banesën e Sh.R u zbuluan 20 rrënjë kanabisi dhe po kaq edhe në oborrin e banesës së B.T

Pas kësaj forcat policore kanë shoqëruar për në Komisariatin e Policisë dy gratë, njëra prej të cilave e moshuar dhe priten të ndërmerren procedurat ligjore ndaj tyre.

Ndërkohë, një tjetër operacion po zhvillohet nga Forcat Operacionale në Tepelenë, ku deri më tani janë arrestuar 7 persona.