Aksident i tmerrshëm, vdes sportisti i njohur


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Ish-basketbollisti i NBA, Rasual Butler dhe bashkëshortja e tij u ndanë nga jeta pas një aksidenti të tmerrshëm automobilistik në Kalifornia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Butler, 38, i cili luajti për 13 sezone në NBA nga viti 2002 deri në 2016, u përplas me Range Rover-in e tij në Los Anxheles rreth orës 2 të mbrëmjes.

Automjeti u përplas me një ndarëse parkimi përpara se të përplasej me murin dhe të rrotullohej. Po ashtu edhe bashkëshortja e tij Leah LaBelle, 31 vjeç, e cila ka marrë pjesë në sezonin e vitit 2004 në emisionin “American Idol”. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.