Aksidenti i rëndë në Tepelenë, ja kush janë 9 të plagosurit (EMRAT)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Një aksident rrugor ndodhi pak orë më parë në aksin Memaliaj-Krahës, në afërsi të fshatit Toç, Memaliaj.Automjeti tip “VolksWagen” është përplasur me autobuzin e linjës Sarandë–Elbasan. Për pasojë janë plagosur 8 persona, mes tyre në gjendje të rëndë një vajzë 18-vjecare. Argjirolajm.net mëson emrat e 9 të aksidentuarve. Ata janë:

Endrikejd Kapa, 17 vjec

Shqiponja Xhafa, 18 vjec (në gjendje të rëndë u dërgua drejt Tiranës)

Sokol Brahimi, 26 vjec (i fejuari i 18-vjecares Xhafa)

Syrja Brahimi, 54 vjec

Petrit Rapaj, 56 vjec

Hanko Mara, 52 vjec

Zergjin Sina, 62 vjec

Fatmir Selfaj, 60 vjec

Robert Aliko, 55 vjec

Cifti i të fejuarve udhëtonin bashkë në automjetin tip “Wolswagen’ që u përplas me furgonin e linjës Sarandë-Elbasan. Aktulisht në spitalin e Gjirokastrës ndodhen të shtruar 8 persona, ndërsa 18-vjecarja Shqiponja Xhafa është dërguar me helikopter drejt Tiranës në gjendje të rëndë për jetën. Argjirolajm.net sjell momentin e transportimit me helikopter të saj nga stadiumi ‘Gjirokastra’