Aksidenti i rëndë, pas vajzës ikën nga Gjirokastra drejt Tiranës edhe një i plagosur tjetër (FOTO)


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Një aksident rrugor ndodhi pak orë më parë në aksin Memaliaj-Krahës, në afërsi të fshatit Toç, Memaliaj.Automjeti tip “VolksWagen” është përplasur me autobuzin e linjës Sarandë–Elbasan. Për pasojë janë plagosur 8 persona, mes tyre në gjendje të rëndë një vajzë 18-vjecare dhe një burrë i moshës 

Argjirolajm.net mëson të tjera detaje nga aksidenti i rëndë që ndodhi mëngjesin e sotëm në aksin Memaliaj-Krahës, në afërsi të fshatit Toç. Nga spitali i Gjirokastrës janë transportuar drejt Tiranës në gjendje të rëndë dy persona. Vajza 18-vjecare nga Ksamili, Shqiponja Xhafa dhe shtetasi Syrja Brahimi, 54 vjec. Argjirolajm.net sjell foto nga momenti kur dy të plagosurit po vendoseshin në helikopterin e ulur në stadiumin ‘Gjirokastra’. Të plagosurit e tjerë janë 

Endrikejd Kapa, 17 vjec

Sokol Brahimi, 26 vjec (i fejuari i 18-vjecares Xhafa)

Petrit Rapaj, 56 vjec

Hanko Mara, 52 vjec

Zergjin Sina, 62 vjec

Fatmir Selfaj, 60 vjec

Robert Aliko, 55 vjec

Cifti i të fejuarve udhëtonin bashkë në automjetin tip “Wolswagen’ që u përplas me furgonin e linjës Sarandë-Elbasan. Të plagosurit e tjerë janë jashtë rrezikut për jetën dhe po marrin ndihmë mjekësore në spitalin e Gjirokastrës.