Kapen me kanabis e armë, dy të arrestuar, dy në kërkim


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Dy persona janë arrestuar në flagrancë ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim nga Policia e Fierit. Arrestimi i tyre u bë në kuadër të operacionit policor të koduar “Cakrani”, për goditjen e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike.

Mësohet se 61-vjeçari N.D., dhe 47-vjeçari J.D., u arrestuan në flagrancë. Pas kontrollit në shtëpitë e tyre policia sekuestroi si provë materiale rreth 57 kg lëndë narkotike e dyshuar kanabis, një armë zjarri dhe municion luftarak.

Në kërkim policor janë shpallur 38-vjeçari M.D., dhe 24-vjeçari D.D. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.

Njoftimi i Policisë

Fier

Policia godet një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve

Finalizohet operacioni antidrogë i koduar “Cakrani”.

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Fier.

Sekuestrohen 57 kg kanabis, 1 armë zjarri dhe municion luftarak.

Policia arreston në flagrancë 2 shtetas dhe shpall në kërkim 2 të tjerë.

Në kuadër të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, si edhe mbi bazën e informacioneve të mara në rrugë operative, nga ana e Komisariatit të Policisë Fier në bashkëpunim me specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, është organizuar dhe finalizuar operacioni “Cakrani”.

Si rezultat i këtij operacioni, u arrestuan në flagrancë shtetasit:

D., 61 vjeç, banues në Cakran.
D., 47 vjeç, banues në Cakran.
Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e shtetasve:

D., 38 vjeç dhe D.D., 24 vjeç.
Nga kontrolli i ushtruar në banesat e tyre në fshatin Cakran, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale rreth 57 kg lëndë narkotike e dyshuar kanabis, një armë zjarri dhe municion luftarak.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.