2019 nis me tërmet të fuqishëm në…


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Një lëkundje sizmike e shkallës 4.3 ballë u regjistrua rreth orës 19.37 të mbrëmjes së sotme në provincën e Aquillas në Itali. Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizkiës tërmeti e pati epiqëndrën në komunën Collelongo me një thellësi 17 km nën tokë. Lëkundja sizmike është ndjerë dhe në disa zona të qytetit të Romës. Për momentin nuk raportohen dëme.