7 të arrestuar në Tepelenë, goditet grupi i strukturuar kriminal


Na ndiqni në Facebook, Instagram dhe Youtube:
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube

Prej mëngjesit të sotëm Forcat Operacionale të ardhura nga Tirana dhe oficerë të policisë së Gjirokastrës kanë nisur një operacion të gjerë në jug të vendit për kapjen e personave të përfshirë në kultivimin e kanabisit.

Nga të dhënat paraprake mësohet se deri më tani janë arrestuar 7 persona në Tepelenë për kultivimin e drogës.

Ndaj tyre rëndon akuza për grup të strukturuar kriminal në prodhimin dhe shitjen e lëndëve narkotike. Emrat e tyre pritet të bëhen me dije nga policia në orët në vijim. Operacioni ka nisur që prej orës 04:00 të mëngjesit. 

©argjirolajm.net